• +90 324 238 21 66
  • aktur@akturltd.com
  • Akdeniz - Mersin / TÜRKİYE
  • Takip Ein :

 

Dünya ticaretinin %80’inin denizyolu ile gerçekleştiği günümüzde AKTUR, tüm dünyada söz sahibi armatörlerle yaptığı anlaşmalar, geniş acente ağı ve sahip olduğu FIATA, ITCO, UTIKAD üyelikleriyle dünya genelinde birçok müşteriye sadece Türkiye ve diğer tüm dünya ülkeleri arasında değil; Türkiye dışında farklı ülkeler arasında da kıtalar arası akılcı lojistik çözümleri üretmektedir.

AKTUR müşterilerin ürünlerinin taşınması sırasında her türlü kombinasyon olanaklarını planlayarak, konteyner bazında FCL ve LCL taşımalarını gerçekleştirdiği gibi, kara-deniz, deniz-hava, deniz-demiryolu gibi intermodal seçenekleriyle en ideal çözümü sağlamaktadır. Çünkü AKTUR, günümüzde tedarik zincirindeki önemli kriterin en hızlı değil, en ideal planlamayı yapmak olduğunun bilincindedir. Limandan limana, limandan kapıya, kapıdan kapıya taşımanın yanında, deniz taşımacılığı çözümleri kapsamında LCL ürünlerin konsolide edilmesi, transit yükleme hizmeti ve Türkiye dışındaki iki ülke arasında gerçekleşen cross taşımacılık hizmetlerini de vermektedir. AKTUR, Türkiye’de tüm gemi acentalarıyla imzaladığı özel kontratlarla navlun alternatifleri yaratmakta ve maliyet avantajı sağlamaktadır.

Türkiye’deki tüm konteyner terminallerinden, dünya’nın tüm limanlarına

Türkiye’deki tüm konteyner terminallerinden, dünya’nın tüm limanlarına geniş acenta ağı sayesinde ulaşmaktadır. Tüm dünyada iş ortağı acentalarıyla müşterilerine daha kaliteli hizmet vermenin gururunu yaşamaktadır.

Ürün Tipleri

AKTUR, filosunda yer alan farklı konteyner tipleriyle tüm ürün tiplerinin taşınmasına olanak sağlayacak know-how ve altyapıya sahiptir. Askılı tekstil ürünlerinden, yanıcı veya yanıcı olmayan kimyasallara, gıda ürünlerine kadar, tüm katı, sıvı ve gaz maddelerin taşınmasını sağlamaktadır. Bununla beraber deniz taşımacılığı çözümleri kapsamında, ağır tonajlı veya gabari dışı proje yüklemelerinin yanında, açık yük taşımacılığı ve gemi kiralama hizmetleri de sunmaktadır.

Ürün tipi ve özelliklerine göre open top, open side, refeer, flat rack, platform gibi özel konteynerden askılı konteyner taşımacılığına, ISO tank konteynerden Flexi tank konteyner taşımacılığına kadar, her türlü konteyner taşımacılık hizmetini sunan AKTUR, uzmanlığı sayesinde flexi ve askılı konteyner sağlanması, yüklenmesi, serilmesi gibi ek hizmetler de sağlamaktadır.

FCL / LCL

Ürün özelliklerine uygun farklı konteyner seçenekleri, kısmen yükün FCL (komple konteyner yükü) veya LCL (parsiyel konteyner yükü) olarak değerlendirimesine sebebiyet vermektedir. Bu bağlamda AKTUR, ürün özellik ve hacmine göre konteyner bazında her türlü FCL ve LCL taşımasını gerçekleştirmektedir.

Entegre Çözümler

Tecrübe, uzmanlık ve altyapısı sayesinde entegre çözümler sunabilme yeteneğine sahip olan AKTUR, farklı destinasyonlara ve müşteri ihtiyaçlarına göre kara-deniz, deniz-hava, deniz-demiryolu gibi intermodal seçenekleri sunmaktadır.

Hızlı, Güvenli ve Daha Çevreci

AKTUR, hizmet verdiği standart ve özel tip konteynerler dışında, filosuna dahil ettiği Flexi ve ISO Tank tipi konteynerler sayesinde; sıvı ve kimyasal maddelerin lojistik operasyonlarını çok daha hızlı, güvenli, çevreye duyarlı ve mümkün olan en yüksek hacimlerle yönetmektedir. Müşterilerinin taleplerini baz alarak yeni adımlar atmaya devam eden AKTUR, hayata geçirdiği uygulamalarla maliyet ve zaman tasarrufu sağlamaktadır.

Flexi Tank, box konteynerlerin tank konteyner gibi kullanılmasını sağlayan konteyner tipi olup, yükleme ve boşaltmalarda zaman ve maliyet tasarrufu sağlamaktadır. Sıvı bitkisel yağlar, konsantre meyve suyu ve yanıcı özelliği olmayan sıvı kimyasalların taşınmasında kullanılan AKTUR flexi tankları, 24,000 litrelik taşıma kapasitesine sahiptir. AKTUR, klasik varil ve ISO tank konteyner yüklemelerine alternatif olan flexi tank taşımaları sayesinde, bir seferde daha fazla ürünü daha uygun maliyetle ve daha sağlıklı bir ortamda dökme yük olarak müşterilere ulaştırmaktadır. Flexi tanklar tek kullanımlık olduğundan, yıkama ve depolama gibi maliyetler de ortadan kalkmaktadır.