• +90 324 238 21 66
  • aktur@akturltd.com
  • Akdeniz - Mersin / TÜRKİYE
  • Takip Ein :

AKTUR olarak her türlü alkol, uyuşturucu madde ve antidepresan ilaç kullanımının, çalışanların sağlığına zarar verebileceği ve güvenli iş yapmalarını engelleyeceği bilinci ve inancı içinde olarak;

 

Lojistik faaliyetlerimizin gerçekleştirildiği, ofis ortamlarında ve tüm araçlarda alkoluyuşturucu madde içerikli maddelerin bulundurulması,

Şirket araçlarının, alkoluyuşturucu veya antidepresan ilaç madde alınmış halde kullanılması,

Göreve alkoluyuşturucu madde ve antidepresan ilaç almış olarak gelmek yasak olup, iş akdini sonlandırma sebebidir.

Alkoluyuşturucu madde ve antidepresan ilaç bağımlılığından tedavi olmuş olan kişiler, işe girmeden önce bunu beyan etmek zorundadır.

Şirketimiz, görev esnasında çalışanlarını alkoluyuşturucu madde ve antidepresan ilaç konularında habersiz olarak kontrol etme hakkına sahiptir.

Kaza yapan personelden alkol, uyuşturucu veya antidepresan ilaç madde testi talep edilebilir.

Ofis ve araçlarda; İşyeri hekiminin bilgisi dışında yasa dışı ve reçetesiz ilaç ve benzeri madde bulundurulması kesinlikle yasaktır.

Çalışanlar, kullanmak mecburiyetinde oldukları ilaçlar için, uzman doktordan alınmış sağlık raporunu ibra etmek ve işyeri hekiminin onayını almak mecburiyetindedir.

Altyükleniciler ve kiralık araç sürücüleri de alkoluyuşturucu madde veya antidepresan ilaç konularında kontrole tabi tutulabilirler.

 

 

Selman AKTOĞ
GENEL MÜDÜR