HİZMET

Geniş Depolama Hizmetleri Yelpazesi

Depo Yönetimi Hizmet Birimi altında sağlanan başlıca çözümler; antrepo yönetimi, dağıtım merkezi, üretim lojistiği, çapraz yükleme (cross-docking), katma değerli hizmetler ve iade yönetimidir.

Çok kullanıcılı depolarda farklı sektörlerden müşterilere aynı çatı altında hizmet verilmektedir. AKTUR, sektörel bilgi birikimi yüksek kadrosu, çok kullanıcılı depoların kaynak kullanımında yarattığı sinerji, maliyet ve operasyonel esneklik sayesinde müşterilerin değişik taleplerine en az kaynak kullanımıyla yanıt vermektedir. AKTUR Dağıtım Merkezlerinde; sipariş yönetimi, stok yönetimi, envanter yönetimi ve bayi yönetimi hizmetleri sunulmaktadır.

depo-yonetimi-hizmet1
aktur_warehousing_service
Hızlı ve Etkili Antrepo Hizmetleri

Bir çok gümrüğe bağlı farklı konumlardaki antrepoları ile AKTUR; temelde iki farklı hizmet sağlamaktadır. Bu hizmetler; yurtdışından gelen ürünlerin gümrükleme sürecinde depolamalarının yapılması ve transit ticaret yapılacak ürünlerin, müşteri talepleri doğrultusunda, siparişlerinin hazırlanarak sevkedilmesi işlemleridir.

Düşük Maliyet Sağlayan Modern Cross-Docking Servisleri

AKTUR, üretim planlarına uygun olarak, üretim bandıyla eş zamanlı Hammade beslemesi ve depolaması, ürünü oluşturan paketleme malzemeleriyle sarf malzemelerinin beslenmesi ve depolanması, bitmiş ürün üretim bantlarından teslim alınması ile dağıtım merkezine ulaştırılması, fabrika için farklı birimler arasındaki malzeme akışının sağlanması gibi fabrika içi “üretim lojistiği” hizmetleri sağlamaktadır.

aktur_cross_docking_warehouse-management_2
urun_iade
İade Yönetimi Uygulamaları

Tersine lojistik (reverse logistics) hizmet zinciri içerisinde yer alan iade yönetimi, Kontrat Lojistiği Hizmet Birimi tarafından sağlanmaktadır. İade yönetimi kapsamında; AKTUR’un depolarına ulaştırılan iade ürünlerin kabulü, elleçlenmesi ve ayrıştırılması, kalite kontrolü, uygun olanların stoğa geri kazandırılması, imha edilmesi gerekenlerin imha süreci prosedürlerine uygun şekilde imha edilmesi hizmetleri sağlamaktadır.