GÜMRÜKLEME

AKTUR, müşterilerinin gümrükleme ihtiyaçlarını en iyi şekilde tespit ederek, sahip olduğu kurumsal bilgi birikimi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla, en ideal çözüm yollarını geliştiren, sektördeki öncü aktörlerdendir.

Tüm gümrüklerde konuşlanmış kendi bünyesindeki dış operasyon kadroları ve evrak akışını en hızlı seviyede gerçekleştirmeyi sağlayan kurye operasyonlarıyla AKTUR; gümrükleme süreçlerinin en kısa sürede ve sorunsuz şekilde neticelendirilmesini sağlamaktadır.

Kendi bünyesinde gerçekleştirilen esnek ve yenilikçi yazılım sayesinde AKTUR; herhangi bir nakliye türüyle getirilen yüklerin beyannamelerinin, en kısa sürede ve kolaylıkla hazırlanmasını sağlamaktadır. Henüz yükler yoldayken elektronik veri akışını sağlayan altyapısı sayesinde, müşteri temsilcilerinin ön hazırlıklarını tamamlamalarına yardımcı olurken, tarife bazlı mevzuatsal gereklilikleri tespit ederek, müşterilerini en kısa sürede yönlendirmektedir. Bu sayede olası sorunlar meydana gelmeden bertaraf edilmektedir.

AKTUR, tüm süreçlerin aşılmasında ve takibinde; sahip olduğu esnek yazılım alt yapısıyla, insan gücü ve hatasını en aza indirerek, süreç dahilindeki işlemlerin en hızlı şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Ayrıca, tüm aşamaları internet yoluyla müşterileriyle paylaşarak, dinamik ve şeffaf bir yapı sergilemektedir.

aktur_lojistik_tasimacilik_nakliye_LCL_FCL_20_40_40_HQ_45
isbirligi
Sistem Altyapısı

Her türlü veritabanıyla iletişimi sağlayacak esneklikte olan yazılımı sayesinde, gümrükleme evrakları hızlı şekilde oluşturulmaktadır.

Gümrük sistemiyle olan EDI bağlantısı sayesinde, bu verilerin gümrük sistemine aktarılmasını sağlamaktadır. Kapanan beyannamelere ait oluşan tüm nakliye, gümrükleme, ardiye masraf kalemlerinin elektronik ortamda aktarılmakta, müşterilerinin kullandığı her türlü yazılımla entegrasyon sağlayabilen yazılımıyla, ilgili veriler elektronik ortamda direkt müşteri muhasebe kayıtlarına aktarılabilmektedir.

Bu sayede, ilgili muhasebe kayıt işlemlerinin yapılması için kullanılan kaynaklarda tasarruf yaratılmasına katkıda bulunmaktadır.

Gelişmiş Raporlama Sistemi

AKTUR’un gelişmiş bilgi sistemleri teknolojileri sayesinde gümrükleme süreçleriyle ilgili her türlü müşteri beklentisine uygun, ihtiyaca göre esnek raporlama modülleri oluşturulmaktadır.

Tarifelendirme

Dış ticaret mevzuatına tabi tutulacak ürünlerin spesifikasyonlarının incelenerek, gümrük tarife cetvelindeki uygun pozisyonunun belirlenmesi sağlanmaktadır

aktur_rapor
aktur_danismanlik
Dış Ticaret Danışmanlığı